Evolution 14BLADESSN | 14 In. | 90T | 1 In. Arbor | Stainless Steel TCT Blade
Specifications
Dia. Ø: 14 inch
Max. Speed: 1600rpm
Arbor Ø: 1 inch
Kerf: 0.094 inch